Готуємося до ДПА

Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації

Наказ МОН № 1369 від 07.12.2018 року

Як відбуватиметься ДПА школярів у 2019 році

ДПА у формі ЗНО

У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931«Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти, які вивчали цю іноземну мову:

• на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Також у 2019 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

За матеріалами УЦОЯО http://testportal.gov.ua/dpa/

Цьогоріч учні 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО – роз’яснення МОН

2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.

Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).

Відповідне роз’яснення надає МОН сьогодні, 10 січня 2019 року, у зв’язку численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації в формі ЗНО у 9-му класі.

Як раніше повідомляла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запуск ЗНО в 9-му класі планується до старту старшої профільної школи НУШ. За чинним календарем реформи це орієнтовно після 2026-2027 навчального року.

Стосовно випускників 11-х класів, то їм результати ЗНО зараховуватимуться як оцінки за ДПА з таких предметів:

• українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів, за якими складається ЗНО http://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety/(на вибір випускника).

Учням, які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову.

За матеріалами Освіиній портал "Педагогічна преса"

Готуємося до ДПА. Пам'ятка! (читати)

Проведення ДПА в початковій школі у 2018 році (4 клас)

Проведення ДПА в основній школі у 2018 році (9 клас)

Проведення ДПА в старшій школі у 2018 році (11 клас)

Нормативні документи

Додаток 1 до наказу

навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році
проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують
здобуття початкової освіти (у 4-х класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання) або мова національної меншини (для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, або перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

2. Математика.

Додаток 2 до наказу

навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році проводиться
державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової
середньої освіти (у 9-х класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини;

2) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інтегрований курс «Література», мова національної меншини, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Додаток 3 до наказу

навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році проводиться
державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної
загальної середньої освіти (у 11-х (12-х) класах закладів загальної середньої освіти)

1. Українська мова.

2. Історія України або математика (за вибором учня*).

3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), фізика, хімія (за вибором учня*).

*Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.